daisy has logged 46 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blame

Blame

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Just Charlie

Just Charlie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jessica Darling's It List

Jessica Darling's It List

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry