Sort by
  • The Nun II

    ★★

  • Darkland: The Return

    ★★★★

  • Sisu

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • Piggy

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★½

  • About Elly

    ★★★★★

  • Inside Man

    ★★★★

  • The New World

    ★★★★★

  • Beautiful City

  • The Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Road to Perdition

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★★

  • The Messenger: The Story of Joan of Arc

    ★★★½

  • American Beauty

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • Lake Placid

    ★★½

  • Resurrection

    ★★

  • Payback

    ★★★

  • Conspiracy Theory

    ★★★

  • The Ghost and the Darkness

    ★★★

  • Copycat

    ★★★★

  • Leaving Las Vegas

    ★★★★

  • Dolores Claiborne

    ★★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★

  • Heaven & Earth

    ★★★★★

  • Carlito's Way

    ★★★★★

  • Kalifornia

    ★★★

  • Body Snatchers

    ★★★

  • This Boy's Life

    ★★★★

  • Jennifer Eight

    ★★

  • The Last of the Mohicans

    ★★★★★

  • Not Without My Daughter

    ★★★★

  • A Moment of Romance

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★

  • Rain Man

    ★★★★★

  • Dangerous Liaisons

    ★★★★½

  • The Accused

    ★★★½

  • Die Hard

    ★★★★★

  • Someone to Watch Over Me

    ★★★½

  • Angel Heart

    ★★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • Salvador

    ★★★★

  • At Close Range

    ★★★½

  • Re-Animator

    ★★★½

  • Against All Odds

    ★★★

  • Eyewitness

    ★★

  • My Brilliant Career

    ★★★★

  • Who'll Stop the Rain

    ★★★½

  • I Am the Law

    ★★★½

  • Sorcerer

    ★★★★★

  • The Man Who Would Be King

    ★★★½

  • The Wicker Man

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★★