Sort by
  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • My Policeman

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Decision to Leave

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • For Sama

  • Vice

  • Bohemian Rhapsody

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

  • Capernaum

  • BlacKkKlansman

  • Sorry to Bother You

  • Phantom Thread

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Columbus

  • Call Me by Your Name

  • Wind River

    ★★★★

  • 13th

  • Lady Macbeth

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Horns

    ★★

  • Alps

  • Polytechnique

    ★★★★★

  • 100 Feet

    ★★★★★

  • Felon

    ★★

  • Trackman

    ★★★★★

  • Surfwise

  • Atonement

  • The Bourne Ultimatum

  • The Diving Bell and the Butterfly

  • No Country for Old Men

  • La Vie en Rose

  • Once

  • Apocalypto

  • The Prestige

  • The Departed

  • The Queen

  • Babel

  • Children of Men

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • Pan's Labyrinth

  • The Host

  • United 93

  • The Lives of Others

  • Volver

  • Little Miss Sunshine

  • The Last King of Scotland

  • Brokeback Mountain

  • The Constant Gardener

  • Tsotsi

  • Caché

  • Paradise Now

  • Live and Become

  • The Aviator

  • Million Dollar Baby

  • A Very Long Engagement

  • Sideways

  • 3-Iron