Lost In Film has logged 13 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
¡Ay, Carmen!

¡Ay, Carmen!

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Edit this entry  
17
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
Edit this entry  
14
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Square Times

Square Times

1967
×
★★
Edit this entry  
12
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Summertime

Summertime

1955
×
★★★
Edit this entry  
11
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Edit this entry  
07
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
Edit this entry