RSS feed for dani
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Howling

Howling

2012
×
★½
Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Bluebeard

Bluebeard

2017
×
★★
Edit this entry  
17
2012

2012

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kyrsyä: Tuftland

Kyrsyä: Tuftland

2017
×
Edit this entry  
15
The Devil's Game

The Devil's Game

2008
×
Edit this entry  
15
Handphone

Handphone

2009
×
★½
Edit this entry  
15
Hollow

Hollow

2014
×
Edit this entry  
14
Bitter Money

Bitter Money

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Wrath

The Wrath

2018
×
★½
Edit this entry  
14
White Noise

White Noise

2005
×
★½
Edit this entry  
14
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
½
Edit this entry  
13
School's Out

School's Out

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★½
Edit this entry  
12
Saraband

Saraband

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
The Green, Green Grass of Home

The Green, Green Grass of Home

1982
×
★★★
Edit this entry  
12
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
½
Edit this entry  
12
Cities of Last Things

Cities of Last Things

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Deranged

Deranged

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
The Hallow

The Hallow

2015
×
★½
Edit this entry  
12
Pandora

Pandora

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★½
Edit this entry  
11
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★
Edit this entry  
11
The Spies

The Spies

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Furie

Furie

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Drug King

The Drug King

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Solstice

Solstice

2008
×
Edit this entry  
10
Rage: Midsummer's Eve

Rage: Midsummer's Eve

2015
×
Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
The Gangster, The Cop, The Devil

The Gangster, The Cop, The Devil

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead or Alive 2: Birds

Dead or Alive 2: Birds

2000
×
★★
Edit this entry  
08
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marked Eyes

Marked Eyes

1964
×
★½
Edit this entry  
04
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Deep Trap

Deep Trap

2015
×
Edit this entry  
03
Goodbye South, Goodbye

Goodbye South, Goodbye

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry