• The Northman

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Karbonkel: The Ugly Truth

  • Forever Rich

    ★★★

  • No. 10

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Olga

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Ferry

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Dead & Beautiful

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Last Days of Spring

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Notturno

    ★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The City Was Ours

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★

  • Normal People

  • Pyrale

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

  • The Glorias

    ★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Drama Girl

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Wat is dan liefde

  • Tench

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Unbelievable

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The King

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½