Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pôr do Sol

Pôr do Sol

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry