Sort by

Cuntis has logged 198 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★
Edit this entry  
22
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Splash

Splash

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bunny and the Bull

Bunny and the Bull

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beethoven's Christmas Adventure

Beethoven's Christmas Adventure

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soaked in Bleach

Soaked in Bleach

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Voices

House of Voices

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Deep in the Woods

Deep in the Woods

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sick Nurses

Sick Nurses

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grotesque

Grotesque

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry