Sort by

Luke has logged 40 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mi iubita mon amour

Mi iubita mon amour

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flag Day

Flag Day

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Divide

The Divide

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Luck, Trust & Ketchup: Robert Altman in Carver Country

Luck, Trust & Ketchup: Robert Altman in Carver Country

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry