• Newton's Cradle

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Wind

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Greatest Events of World War II in Colour

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Cave

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

  • Hair Love

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Memorable

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Breakthrough

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Life Overtakes Me

    ★★★★

  • Aziza

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½