Sort by
  • Foe

    ★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Pamela, A Love Story

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Persuasion

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Help

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★