louisa has logged 20 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1980
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry