• Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Madame Claude

  • Sweetheart

  • Moxie

  • The Dig

  • Death to 2020

  • The Prom

    ★★½

  • Puparia

  • The Bright Side

  • Holidate

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

  • Bye Bye Morons

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Josep

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • How to Be a Good Wife

    ★★★

  • A Mermaid in Paris

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • A Perfectly Normal Family

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Save Yourselves!

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Cuties

  • Frozen II

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Fantastic Fungi

  • Bombay Rose

  • Midsommar

    ★★★★

  • School Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

  • Circus of Books

  • Someone Great

    ★★★

  • Saint Frances

  • Extra Ordinary

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Welcome to Marwen

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Keep an Eye Out

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

  • Hotel Artemis

    ★★★½