Sort by

louferrigno has logged 35 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oasis

Oasis

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heroes in the Ming Dynasty

Heroes in the Ming Dynasty

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hands You Shake

The Hands You Shake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla

Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla

1952
×
Read the review Edit this entry  
11
Julie Darling

Julie Darling

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mission

The Mission

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Double Suicide

Double Suicide

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alone in the T-Shirt Zone

Alone in the T-Shirt Zone

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Man Standing

Last Man Standing

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry