• New York Ninja

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • 537 Votes

    ★★★

  • Belushi

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • The Scheme

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Women of Troy

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Rabid

    ★★★½

  • Culture Shock

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Tommaso

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Quiet Storm: The Ron Artest Story

    ★★★★

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★★

  • Wu-Tang Clan: Of Mics and Men

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Starfish

    ★★★★

  • Slice

  • Her Smell

    ★★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★