Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
537 Votes

537 Votes

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★½
Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dig!

Dig!

2004
×
★★★★★
Edit this entry