Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

  • Scream VI

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Jackass 4.5

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Humans

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½