Sort by

LouiseOwen has logged 209 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
Read prior review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Edit this entry  
12
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★
Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fallen Blossoms

Fallen Blossoms

1938
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Pirates

Pirates

2021
×
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Belle

Belle

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
In Time

In Time

2011
×
★½
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Morocco

Morocco

1930
×
★★★½
Edit this entry  
19
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
A Room for Romeo Brass

A Room for Romeo Brass

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Aaaaaaaah!

Aaaaaaaah!

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
23
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Crash

Crash

1996
×
Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Bent Time

Bent Time

1983
×
Edit this entry