Sort by
  • Cinema Now

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Jamie

    ★★★½

  • 22. Anna Matthews

    ★★★★

  • Sitting in Limbo

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★½

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Hollywood

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★

  • Mandem

    ★★★

  • The Follow-Up

    ★★★

  • Blackheads

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Road to Roma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Acasă, My Home

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Danny's Girl

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Some Adult Content

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Dead Kids

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Affurmative Action

    ★★★½

  • Old Suffolk Boys

  • Nobody's Darling

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Stilts

    ★★★

  • The Seven

    ★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Eternal Beauty

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • 3 Sleeps

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Ordinary Love

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Coup 53

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½