Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bait

Bait

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Border

Border

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Woman Judge

A Woman Judge

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Sicilian Ghost Story

Sicilian Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elle

Elle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
McQueen

McQueen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ava

Ava

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry