• Honey Boy

    ★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Oh Me Lads

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • By the Grace of God

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Quarantine

    ★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • After the Screaming Stops

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Dead Ringer

    ★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • The Third Wife

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Rosie

    ★★★

  • Aniara

    ★★★½

  • The Crossing

    ★★★½

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★½

  • Loro

    ★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • Joy

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Sunset

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Meeting Gorbachev

    ★★★

  • Peterloo

    ★★★

  • Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

    ½

  • The Festival

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Ray & Liz

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Meg

    ★★