• The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Double Reflection

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • When Pride Came to Town

    ★★★½

  • 90 Seconds in North Korea

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Hymns of Muscovy

    ★★★

  • A Live Broadcast

  • Best F(r)iends: Volume 2

    ★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Whitney

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • The Glass Note

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Woman at War

    ★★★

  • The Image Book

    ★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Border

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • Sauvage

    ★★½

  • Antigone

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • McQueen

    ★★★½

  • The Dark

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Female Human Animal

    ★★★½

  • Paterno

    ★★★

  • Enough

    ★★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★

  • Double Ghosts

    ★★★½

  • Historytelling

    ★★★½

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Small Things Moving in Unison

    ★★★

  • Figure Study II

    ★★★½

  • Black Mother

    ★★★½

  • Hendi & Hormoz

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Utøya: July 22

    ★★★★

  • Wishing Well

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • The Heiresses

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Street 66

    ★★★

  • Half the Picture

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★½