• Memory

    ★★½

  • The Northman

    ★★½

  • Blacklight

    ½

  • Scream

    ★★★½

  • A Journal for Jordan

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Belfast

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

  • Candyman

    ★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Lamb

  • Titane

    ½

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★