• Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Olivia Rodrigo: A Short Film

  • Carnaval

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Host

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★