lou has logged 32 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
17
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★½
Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry