Pek has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Night School

Night School

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbillys in a Haunted House

Hillbillys in a Haunted House

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gunman's Walk

Gunman's Walk

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tattooed Stranger

The Tattooed Stranger

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mad Bomber

The Mad Bomber

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hud

Hud

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Physical Evidence

Physical Evidence

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Devil's Express

Devil's Express

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shadow on the Wall

Shadow on the Wall

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry