Sort by

Sol has logged 256 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nanny

Nanny

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marriage App

The Marriage App

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Troll

Troll

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Panama

Panama

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Line

On the Line

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spirited

Spirited

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Munsters

The Munsters

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Causeway

Causeway

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Sean eternos: Campeones de América

Sean eternos: Campeones de América

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Graham Hill: Driven

Graham Hill: Driven

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Argentine National Team, Road to Qatar

Argentine National Team, Road to Qatar

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
En Primera Persona: Lionel Messi

En Primera Persona: Lionel Messi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Living with Chucky

Living with Chucky

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luck

Luck

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The 24 Hour War

The 24 Hour War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★
Read the review Edit this entry