• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • The Last Summer

  • Stray Dolls

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Pet Sematary

    ★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Paradise Hills

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

  • Glass

    ★★½