emma has logged 193 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Colette

Colette

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Cam

Cam

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Braid

Braid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bare

Bare

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry