Sort by

trin has logged 212 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Happening

The Happening

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read prior review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
28
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eden

Eden

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry