• Pig

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Monster Hunter

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Spree

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 1BR

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Last Serb in Croatia

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Shadow

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★

  • Who Is America?

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Possum

    ★★★

  • Burning

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

  • Daphne & Velma

  • Slave to the Grind

    ★★★

  • Rampage

    ★½