Loveloth has logged 202 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rams

Rams

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possum

Possum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry