Loveloth has logged 40 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Time

Star Time

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, the Jury

I, the Jury

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Creatures from the Abyss

Creatures from the Abyss

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Read the review Edit this entry