Sort by

Sam has logged 235 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Next

Next

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read prior review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Apartment Zero

Apartment Zero

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gary Gulman: Boyish Man

Gary Gulman: Boyish Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Gary Gulman: In This Economy?

Gary Gulman: In This Economy?

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Gary Gulman: The Great Depresh

Gary Gulman: The Great Depresh

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hearts and Minds

Hearts and Minds

1974
×
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rosewood

Rosewood

1997
×
Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry