• To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

  • 1917

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Nun

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Billy Star

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Trip

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Naked

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Kidnap

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Alien: Covenant

    ★★

  • I Am Heath Ledger

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★