Sort by

brynn has logged 222 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Little Children

Little Children

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Butterfly

Black Butterfly

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Holiday Engagement

Holiday Engagement

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
That Night

That Night

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kings

Kings

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bolt

Bolt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stephanie

Stephanie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Firefly

The Firefly

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tamara

Tamara

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cake Eaters

The Cake Eaters

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry