Sort by

brynn has logged 37 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heartland

Heartland

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Henry Poole Is Here

Henry Poole Is Here

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gimme Shelter

Gimme Shelter

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Una

Una

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wish Upon a Star

Wish Upon a Star

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
An Invisible Sign

An Invisible Sign

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Everlasting

Love Everlasting

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
New in Town

New in Town

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beastly

Beastly

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Firefly

The Firefly

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
According to Greta

According to Greta

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Friend to Die For

A Friend to Die For

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Things You Can Tell Just by Looking at Her

Things You Can Tell Just by Looking at Her

2000
×
★★
Read the review Edit this entry