Sort by

iga has logged 413 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Fang

White Fang

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Replacements

Replacements

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ohong Village

Ohong Village

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kamome Diner

Kamome Diner

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
MEKONG 2030

MEKONG 2030

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Taste of Pho

The Taste of Pho

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Daughters

Daughters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Bitter Sweet

Bitter Sweet

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rom

Rom

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beauty Water

Beauty Water

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Takatsu River

The Takatsu River

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pussy Boo

Pussy Boo

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Letter

The Letter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rehak

Rehak

2020
×
Edit this entry  
25
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Que el viento nos recuerde

Que el viento nos recuerde

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flying Anne

Flying Anne

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Krabi, 2562

Krabi, 2562

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nafi's Father

Nafi's Father

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raving Riot

Raving Riot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
They Call Me Dr. Miami

They Call Me Dr. Miami

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry