Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Superman

Superman

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frantz

Frantz

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hemingway & Gellhorn

Hemingway & Gellhorn

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night Train

The Night Train

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Undine

Undine

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Persona Non Grata

Persona Non Grata

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rift

Rift

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2012

2012

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
SOPOR

SOPOR

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seashell and the Clergyman

The Seashell and the Clergyman

1928
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gettysburg

Gettysburg

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Land and Freedom

Land and Freedom

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When Trumpets Fade

When Trumpets Fade

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Milk

Milk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weekend

Weekend

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry