Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Her Smell

Her Smell

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Luce

Luce

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry