Sort by

Kylie has logged 21 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christine

Christine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Denial

Denial

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Morgan

Morgan

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry