Kylie has logged 192 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Prince for Christmas

A Prince for Christmas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pan

Pan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry