Sort by

Landon has logged 111 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Hours

Hours

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mile 22

Mile 22

2018
×
Edit this entry  
05
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Losers

The Losers

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry