Sort by

Lucas has logged 523 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

1979
×
★★★
Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Vampires

Vampires

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Edit this entry  
10
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiss the Ground

Kiss the Ground

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Edit this entry