Sort by
  • Your Christmas Or Mine?

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★★

  • My Policeman

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • Our Father

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Serpent

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The End of the Storm

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Hollywood

    ★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Miss World 1970: Beauty Queens and Bedlam

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • The Disappearance of Susan Cox Powell

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½