• Am I Ok?

    ★★

  • Alice

    ★★★

  • Nanny

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • Thunder Force

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Monday

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Normal People

  • Middleditch & Schwartz

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Mogul Mowgli

    ★★★★½

  • Isi & Ossi

    ★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★