Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Rear Window

Rear Window

1954
×
Edit this entry  
19
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mammal

Mammal

2016
×
Edit this entry  
17
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry