Sort by
  • Office Space

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Videodrome

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★★

  • Eagle vs Shark

    ★½

  • Boy

    ★★★★★

  • West Beirut

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Possession

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★