Sort by

Lucas🃏 has logged 35 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry