• Hamilton

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Climb

    ★★★★

  • He Even Has Your Eyes

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★½

  • Nell

    ★★

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Big

    ★½

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • The Sound of Music

    ★★★★½